A Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése idén 93. alkalommal rendezi meg a kortárs magyar irodalom legnagyobb szabadtéri eseményét, az Ünnepi Könyvhetet. Az év egyik legfontosabb irodalmi rendezvénysorozata ebben az évben június 9-12. között nyitja meg kapuit a Vörösmarty tér és a Duna-korzó területén.
Pest, Buda és Óbuda egyesítésének 150. évfordulójára, a főváros születésnapjára egy egész éven át zajló eseménysorozattal készül a főváros. Az Ünnepi Könyvhét nyitónapja az emlékév programsorozatának felvezetésével indul, majd kezdetét veszi a hagyományos megnyitóprogram: a díszegyenruhába öltözött Tűzoltózenekar zenés bevonulása után Gál Katalin, az MKKE elnöke köszönti a látogatókat, ezt követően kerül sor a Szép Magyar Könyv 2021 verseny ünnepélyes díjátadójára, végül Nádas Péter író megnyitóbeszédét hallhatjuk a Vörösmarty téren. A négynapos rendezvényt az MKKE által szervezett központi programok, a résztvevő könyvkiadók műsorkínálata és könnyűzenei koncertek színesítik.
Hamarosan elérhető lesz a megszokott módon Könyvhetet kísérő kiadvány, a Könyvheti Prospektus, melynek nyomtatott verziójából a helyszínen, illetve a könyvesboltokban, online formában pedig az Ünnepi Könyvhét weboldalán tájékozódhatnak az olvasók az újdonságokról. A mindenkori Könyvheti Jegyzékre ebben az évben is a hagyományoknak megfelelően, 2022 áprilisától megjelenő, magyar nyelven, magyar szerzőtől származó első kiadású művek, illetve klasszikus magyar nyelvű, magyar szerzőjű művek átdolgozott kiadásai, új adaptációi kerültek fel, melyet online formában érhet el az érdeklődő olvasóközönség.
A hivatalos Könyvheti Jegyzék mellett a kiadók 2022-ben megjelent hazai és nemzetközi kiadványainak ajánlatai is megtalálhatók az Ünnepi Könyvhét weboldalán (www.unnepikonyvhet.hu).
A 93. Ünnepi Könyvhét hivatalos sajtótájékoztatóját június 2-án, csütörtökön 11 órakor tartjuk a Gerbeaud Kávéházban. A sajtótájékoztató résztvevői Gál Katalin, a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülésének elnöke, Révész Emese, művészettörténész, egyetemi docens, a Szép Magyar Könyv verseny zsűrijének elnöke, Károlyi Csaba, az Élet és Irodalom főszerkesztő-helyettese és Both Gabriella szerkesztő.